skaven

Skaven

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
skaven
Skvela osobnost(© by RKC) Zdroj: 9gag.com
 
Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 29.5.2016 09:55

A kde autor berie drzost napisat, ze toto je osobnost RKC? RKC si svoje osobnosti cti a prisne rozhoduje kto je byt vzorom a nalezitej ucty hoden. Ak chcete osobnost RKC napada ma viac mien, ale aby nam to bolo blizke dobou mozem uviest Karol Wojtyla, Titus Zeman, Jerzy Popielusko.


Tučko
Tučko | 29.5.2016 12:19

Zabudol si na arcibiskupa Sokola.


nonamex
nonamex | 29.5.2016 12:23

RKC? KFC? TBC?


Mifan Nocaný
Mifan Nocaný | 29.5.2016 12:55

Keby to išlo odzadu, malo by to skôr zamýšľaný zámer.


Skaven
Skaven | 29.5.2016 18:30

ale notak, trafene husicky, uz negagajte :)


sisterofbs
sisterofbs | 29.5.2016 19:39

Mne sa to lubi aj ked som rk


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 29.5.2016 20:59

Skaven - ešte raz sa ťa pýtam kde berieš tú drzosť? Si snáď páprž keď RKC prisudzuješ za vlastné dáke tvoje osobné vzory? Lebo len pápež má po dôkladnom prešetrení komisiou právo vymenovať vzorové osobnosti RKC, proces beatifikácie a kánonozácie je zdĺhavý a ak nie je výsledok jednoznačný a prísna oponentúra nájde akýkoľvek dôvod na zastavenie procesu, tak sa neuskutoční. Nemýľ si to so vzormi ateistických osobnosti, vám ateistom stačí aby to bol počas dákej revolúcie najbrutálnejší a najchladnokrvnejší vrah spomedzi všetkých revolucionárov počas krvavého prevratu a hneď putuje do mauzólea, kde si musia súdruhovia vystáť ak niekoľkodňové rady aby svojho vzora mohli na vlastné oči zazrieť, ak by nevystáli, tak im horzí doživotný trest v sibírskom vyhnanstve.


nonamex
nonamex | 29.5.2016 21:26

je az komicke, ako sa na zaklade nejake sci-fi knizky zalozia procesy ako beatifikacia, kanonizacia, oponentura a ine kokotiny.


vlado
vlado | 29.5.2016 21:30

ali, nerozčuľuj sa, lebo ti praskne žilka.
máš pravdu, toto nie je osobnosť RKC, toto je bežný, priemerný katolík.
beatifikácia, kanonizácia... ale prosím ťa, hádam si naozaj nemyslíš, že o kom povie cirkev že bol svätý, tak taký naozaj bol? prečítaj si niečo o matke Tereze, aká to bola "svätica".


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 29.5.2016 22:13

Nonamex, teba dako ovplyvnuje proces kanonizacie? Na zaklade sci-fi od Marxa bol Voloda Uljanov umiedtneny do mauzolea, ci je to komicke neriesim, nie je to moja stsrost, nema mi to preco prekazat. Tvoj krcmovy slovnik o tebe vela prezradza.

Vlado - nerozculujem sa, neviem preco by som sa mal. Spravilo by ti to rafost? Matka tereza je vzorom. Obetovala sa pre chorych a chudobnych, no nie je vzorom len pre veriacich je tiz nositelka nobelovky.


vlado
vlado | 29.5.2016 22:57

ali, niečo si o matke Tereze vygúgli. zachránila množstvo ľudí, ale vďaka jej neústupčivosti veľa ľudí aj zomrelo


nonamex
nonamex | 29.5.2016 23:11

AlliKokot, inkviziciu na teba!


Skaven
Skaven | 30.5.2016 07:09

kde beriem tu drzost? si zvykaj, ze uz ludia nemusia byt z RKC priposrati, ani za nazor nas nemozete odsudit k topeniu, ani upaleniu
proces beatifikacie a kanonizacie :)
ked sa na posledne procesy beatifikacie a kanonizacie pozreli lekari a vedci, to bolo ale poctenicko :) este aj ciganska kartarka z toho vyjde svatejsie ako tie radoby zazraky


Tučko
Tučko | 30.5.2016 09:52

Matka Tereza nezachranila nikoho. Nebolo to vobec v jej naplni prace: ona sa len starala o umierajucich. Znie to sice pekne, ale ta striga miliony dolarov, ktori ludia, pre ktorych bola tym vzorom, posielali na jej konto, pekne odpravila na vatikanske ucty a jej chudobni dalej skapinali v hrozostrasnych bolestiach na spinavych lezadlach bez potrebnych liekov a s nedostatocnou vyzivou. Samozrejme, ked to prislo na nu, odisla do spickovej americkej nemocnice. :D


sisterofbs
sisterofbs | 30.5.2016 10:11

Tucko, to že tomu veríš, ešte nemusí nutne znamenať že je to pravda.


Skaven
Skaven | 30.5.2016 10:51

to nieje o viere, ved to je zdokumentovane


devinec
devinec | 30.5.2016 10:52

Ja sice nie som veriaci, ale je mi trapne vidiet, ako homosexuali typu "vlado" vyuziju kazdu sancu kopnut si do RKC kvoli ich postoju ku gejom.
Mne je praveze sympaticke, ako RKC nemeni svoj postoj a stale povazuje homosexualitu za odchylku od normalu, ze to nie je normalny stav. A "vladovia" nikdy nepochopia, ze vase prava sa koncia tam, kde sa zacinaju prava inych. Ako ked je clovek slepy, je tiez plnopravny, ma garantovane vsetky prava, ale napriek tomu vodicky preukaz neziska.
Ale toto "vladovia" nepochopia.


sisterofbs
sisterofbs | 30.5.2016 11:21

Skaven: poprosím zdroje, a poprosím hodnoverné zdroje. Pretože sa neplánujem predierať kvôli nejakej nepodstatnej info o Matke tereze cez sieť fake-news aby som sa dopátral odkiaľ vietor fúka.


Volvox Globator
Volvox Globator | 30.5.2016 12:21

sisterofbs: Začal by som na Wikipédii ( https://en.wikipedia.org/wiki/Criticism_of_Mother_Teresa ) a potom by som si pozrel, aké zdroje tam sú uvádzané. Pokiaľ nemáš v pláne kupovať si kvôli tomu knihu (a vieš po anglicky) je fajn zhrnutie napríklad tento Hitchensov dokument: https://www.youtube.com/watch?v=NJG-lgmPvYA .


sisterofbs
sisterofbs | 30.5.2016 12:23

Volvox. Diky!


sisterofbs
sisterofbs | 30.5.2016 12:28

Hm len som to preletel, ale je to asi taky criticism ako ked kritizovali Steva Jobsa. On v podstate isiel za tym co si predsavzal, no matter what, aj cez mrtvoly. Matka Tereza, zjavne to iste. Inak uz davno som ohladom Matky Terezy hovoril, ze sa neda povedat ze niekto pomaha ludom z nesebeckych dovodv. Lebo ak mu to robi dobre, tak to robi preto ze mu to robi dobre. Som zvedavy ako sa s tym vsetkym co na nu vytiahli vysporiada cirkev a ci ju vyhlasia za svatu.


sisterofbs
sisterofbs | 30.5.2016 12:28

"cez mrtvoly"


Volvox Globator
Volvox Globator | 30.5.2016 13:20

sisterofbs: Ja netvrdím, že MT bola najväčší podliak sveta. Napriek tomu keď si čítaš ako prijala zjavne ukradnuté peniaze a odmietala ich vrátiť, ako financie zvykla radšej venovať cirkvi ako chorým, ako tvrdila, že utrpenie je krásne a preto sa netreba príliš babrať s liekmi, precitneš z určitej ilúzie. MT bola určite veľmi úspešná misionárka, ale ľudia ju skôr poznajú pre jej charitatívnu činnosť a humanizmus. A v tom ohľade často silne zlyhávala. Určite spravila veľký kus dobra, ale rovnako toho spravila veľa zlého. Ako normálny človek, nie ako dokonalá ikona humanizmu a vzor ľudských cností, za čo býva považovaná.

Mimochodom, vyhlásená za svätú bude 4.9.2016. Na základe 2 zázrakov, z ktorých jeden obnášal modlenie s k obrázku, z ktorého vytryskol prúd svetla a vyliečil zhubný nádor. Pričom jej lekári aj manžel to odmietajú a sestry z rádu MT zadržiavajú lekársku dokumentáciu ( https://en.wikipedia.org/wiki/Mother_Teresa#Miracle_and_beatification ).


sisterofbs
sisterofbs | 30.5.2016 13:51

Ja to beriem tak, že kto chce Janka biť, palicu si nájde. V tomto prípade, Matku Terezu. Vytrhneme z kontextu, zabalíme, a máme obvinenie. Nemám žiadne ilúzie, bola len človek, ale veľmi pochybujem, že by vedome páchala zlo. Skôr to tak vyzerá, že ignorovala politické súvislosti.

K tomu druhému, ach jaj. Viera je nebezpečným nepriateľom zdravého rozumu.


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 30.5.2016 14:55

Necakal som taku burlivu diskusiu, chcel som len skavenovi naznacit, aby neprisudzoval druhym ludom svoje predstavi, lebo ako pisem, bolo by to to same ako keby som ateistom prisudzoval za vzor napr. Lenina, Marxa alebo Maa.... "Lebo ateizmus je presvedčenie ciro mierumilovné, nemilitantné, nefanaticke, racionálne a jedine spravne"


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 30.5.2016 14:56

A len podotykam, ze Lenien a spol. nie su osobonosti ateizmu len domnele, ale s plnou vaznostou.


Tučko
Tučko | 30.5.2016 16:11

sisterofbs - málokto vedome pácha zlo len tak z plezíru, ale fanatik si ľahko zlo obháji nejakým "vyšším" princípom. Matka Tereza mala pocit, že cez utrpenie pôsobí Božie milosrdenstvo, a tak ho nijak nehatila. Ľudia jej posielali sumy peňazí, o ktorých ktorákoľvek NGO môže len snívať, avšak na kvalite starostlivosti sa to absolútne nijak neodrazilo.

Stále viac znevažovaná cirkev tak veľmi potrebuje nejakú ikonu, nejakého brand ambassadora, že všetky tieto tmavé stránky Matky Terezy bez váhania zamietla pod koberec a ešte k tomu pridala tie "zázraky", ktoré môžu presvedčiť tak 5-ročné dieťa. Nečudo, že ateisti jej to s radosťou nechávajú vyžrať.

Tisíce kresťanských misionárov po svete robia neporovnateľne hodnotnejšiu prácu, než Matka Tereza, len majú menšiu "brand value", čiže ľutujem, žiadne zázraky.


Alli baba a XL výtržníkov
Alli baba a XL výtržníkov | 30.5.2016 16:19

Matka Tereza bola taka fanaticka, ze zalozila reholny rad, ked o tych misionaroch pisete, tak nezabudnite, ze daky su aj jej nasledovnikmi, uvediem napriklad a aby nam to nebolo tak vzdialene, tak utolok pre tyrane matky s detmi v Petrzalke ktory zalozili prave jej radove sestry. A ked som spominal Titusa Zemana tak aj on bol reholnik.


Tučko
Tučko | 30.5.2016 16:26

Tak im samozrejme vsetka cest, ale preco by to nejak malo Terezku ospravedlnovat, tomu nerozumiem.


vlado
vlado | 30.5.2016 16:40

ali, existujú desiatky výpovedí jej rehoľných sestier, ktoré vypovedajú že ľudia v jej hospicoch či čo to bolo umierali zbytočne a v bolestiach. odmietala nové technológie, napr. sestry museli prať všetko ručne, mali problémy s liekmi atď, všetko sa dá vygugliť.
toto len dokazuje, že ak by farárkovia chceli, kanonizáciou vyhlásia za svätého kohokoľvek.


 
Nie ste prihlásený, pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader